Kabiliyetler


Üretim

EKO Savunma Sanayi ve Tic.Ltd. Sti.; güvenlik ve savunma alanlarında mekanik ve elektronik ürün geliştirmeyi kendine hedef almış yüksek teknoloji firmasıdır. Ürünlerinin tasarımını tamamen kendisi yapan firmamız, sahip olduğu ürünleri ve kabiliyetlerini artırarak mekanik ve elektronik alanında lider olmayı hedeflemektedir.

Mekanik

Firmamız ayrıca çeşitli Milli gizli projelerde çalışmış ve Proje yönetimi konusunda tecrübeli bir kuruluştur. Bu kapsamda; değerli müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği özel imalat malzemeleri firmamız kalite güvencesinde üretmekteyiz. Özellikle hassas işleme konusunda ki tecrübemiz, bilgi birikimimiz ve personel desteğimiz sayesinde sizlere aşağıdaki alanlarda hizmet vermeye devam etmekteyiz;

  • Hassas imalat gerektiren mekanik parçaların tasarımı ve imalatı
  • Kara Araçları Projelerine ait Mekanik İmalatlar
  • Elektromekanik imalat ve kablolama,
  • Mekanik ve Elektronik Montaj

Elektronik

Türk Savunma Sanayi sektöründe ki ana yükleniciler ile Kara Kuvvetleri ve Deniz Kuvvetleri envanterinde bulunan sistemlerde ihtiyaç duyulan, elektromekanik kontrol üniteleri, Torpido sualtı kabloları (Güdüm telleri, A-kabloları v.b), sualtı silah sistemlerine ait batarya şarj-deşarj ve monte sistemleri, Torpido ve test cihazlarında bulunan kartların imali ile bu malzemelere ait yedek parçaların imalatını günümüzün ilerleyen teknolojilerine ve kalite anlayışına uygun olarak yapmaktayız. Halen envanterde bulunan sualtı silahlarının A-Kabloları, Güdüm telleri, test cihazlarının kartları, kablo soketleri( buna fiber optik güdüm tellerine ait soketlerde dahil) ile özel imalat gerektiren soketler dahil olmak üzere talim bataryalarının test ünitelerini Milli Stok Numaraları alınmış olarak üretmenin haklı gururu içindeyiz. Firmamız Türkiye de sualtı silahları konusunda stok numarasıyla üretim yapan tek firmadır. EKO Savunma, Hava Kuvvetleri ve sivil havacılık yer seyrüsefer yardımcı sistemleri (ILS,DME,TACAN vs) ve bunların devre kartlarının tamir, bakım ve onarım kabiliyetlerine de sahiptir. Temel elektronik tasarım altyapısını oluşturan EKO Savunma, müşterilerine yol haritasına uygun olarak, elektronik kart, gömülü yazılım, cihaz ve sistem seviyesi ürünlerini geliştirerek sunmaya devam etmektedir.

Lançer Atış Sistemleri

Firmamız M.K.E.K Maksam Müdürlüğü alt yüklenicisi olarak Deniz Kuvvetleri MİLGEM Projesi Lançer atış sistemlerine ait elektronik kontrol panelleri ve mekanik aksamlarının üretimine devam etmektedir.